Proponowane zabawy weselne

Warszawski zespół weselny proponuje różne zabawy podczas imprez, zwłaszcza wesel:

Pociąg urozmaicony
W zabawie biorą udział goście weselni, którzy ustawiają się jeden za drugim „w wagoniki”. Następnie do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” wszyscy zaczynają taniec. Konduktorem może być pan młody. Orkiestra co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji i do jakiego kraju goście dojechali. W każdym kraju (mieście) obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji – kankana, w Rosji – kazaczok, w Wiedniu – walc, w Polsce – poloneza, w Grecji – zorbę, Hiszpanii – corridę lub pasodoble, w Czechach – polkę itd. Liczba krajów i utworów zależy od inwencji twórczej orkiestry.

Białe tango
Panie proszą panów. Preferowana wolna piosenka po szaleństwach tanecznych.

Taniec pod sznurkiem
Rolą poszczególnych par jest przechodzenie w rytmie tańca w jedną i drugą stronę pod sznurkiem trzymanym przez świadków. Za każdym przejściem sznurek opuszczany jest niżej. Pary muszą się trzymać za ręce, próbując przejść pod sznurkiem. Para, która puści ręce albo dotknie w tańcu sznurek, odpada.

Cudze ubranie – test na szybkość
Na środku sali ustawiamy 4 krzesła w kwadracie, oparciami naprzeciw siebie. Panowie siadają na krzesłach, zdejmują marynarki i wieszają na swoich oparciach. Prowadzący prosi ich o przejście o 2 krzesła w prawo. Panowie siadają, zdejmują krawaty i wkładają do kieszonki marynarki (teraz już cudzej bo zmienili miejsca). Znowu wstają i przesuwają się o trzy krzesła w lewo, zdejmują 1 buta i zostawiają go pod krzesłem. Następnie przemieszczają się o sześć krzeseł w prawo i zostawiają tam w bucie skarpetkę. Dalej losowo przemieszczają się na kolejne krzesła. Na sygnał wodzireja uczestnicy zabawie ubierają się jak najszybciej, zakładając ubrania, które leżą na krzesłach aktualnie przez nich zajmowanych.

Zespół muzyczny Pasjonata proponuje jeszcze więcej ciekawych zabaw muzycznychpobierz plik.